SvishtovToday 24.10.2015 09:25 1030
Бердих твърде силен за Григор
Томаш Бердих победи Григор Димитров в четвъртфинал от турнира в зала в Стокхолм. В мач, повторение на миналогодишния финал, чехът отново успя да се наложи, този път – със 7:5, 6:4, след час и половина оспорвана битка.
Основното оръжие на Бердих беше сервисът, като водачът в схемата и №5 в световната ранглиста не загуби подаването си нито веднъж. Българинът пък допусна по един късен пробив и в двата сета, което се оказа решаващо за крайния резултат.
Това беше шестият мач между двамата, като победите вече са изравнени – по три.
Следващото заявено участие на Димитров в турнир е за идната седмица в Базел.