04.11.2015 15:43 1139
Григор Димитров постигна престижна победа в третия кръг на тенис турнира в Париж, от най-високата категория на АТР – „Мастърс 1000”. Българинът надви миналогидишния шампион отUS Open Марин Чилич (Хър) в оспорван мач, минал през два тайбрека – 7:6, 7:6.
В продължилия 2 часа и 13 минути мач в зала „Берси” Димитров изкова една от най-стойностните си победи за годината. Освен че не допусна нито един пробив на сервиса си, Гришо игра много хладнокръвно в двата завършващи гейма, спечелени от него съответно със 7-3 и 7-2 точки.
В осминафиналите Григор ще срещне друг много силен съперник – поставеният под №8 в схемата испанец Давид Ферер.